اجراي آزمون ، مديريت آزمون
اجراي آزمون ، مديريت آزمون
صفحه اصلی / اخبار روز

طرح‌های «المپیاد درون مدرسه‌ای» و «حیاط پویا» در مدارس متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت

طرح‌های «المپیاد درون مدرسه‌ای» و «حیاط پویا» در مدارس متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح‌های «المپیاد درون مدرسه‌ای» و «حیاط پویا» در مدارس متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت ولی در مدارس ابتدایی مورد توجه واقع شد.

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به طرح المپیاد درون مدرسه‌ای، اظهار داشت: تحلیل المپیاد درون مدرسه‌ای در تمام مقاطع انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تحلیل‌ها نشان از رضایت‌بخش بودن المپیاد درون مدرسه‌ای است، خاطرنشان کرد: این طرح در دوره ابتدایی بیشتر مورد استقبال قرار گرفت و اثربخشی آن مورد ارزیابی قرار گرفت.

حمیدی به طرح دیگری در مدارس به نام «حیاط پویا» که دانش‌آموزان روی علامت‌های تعیین شده در حیاط مدرسه ورزش می‌کنند، اشاره کرد و گفت: بخشنامه طرح حیاط پویا را به مدارس متوسطه دخترانه و پسرانه ارسال کردیم که در متوسطه مورد استقبال قرار نگرفت ولی در ابتدایی مورد توجه واقع شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: امیدوارم طرح حیاط پویا به شهرداری‌ها، شهر و خانه‌‌سازی‌ها تسری یابد؛ چه اشکالی دارد موزاییک‌هایی در پارکینگ، یا پیاده‌راه‌ها و یا پارک‌ها تعبیه شود که کودکان و نوجوانان بتوانند روی علامت‌ها و علائم به ورزش بپردازند.

وی تصریح کرد: طرح حیاط پویا را باید به زندگی بیرون مدرسه هم تسری دهیم تا بچه‌ها بتوانند حداقل از طریق نقوشی که روی زمین ایجاد می‌شود به ورزش و جنب و جوش بپردازند.

image_print

قرار گرفته در دسته : اخبار روز | نگارنده : admin | تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *